Utrzymanie systemu SAP- czy się to opłaca?

Kiedy wprowadzamy do swojego przedsiębiorstwa system SAP, pozostaje nam jeszcze jedna kwestia, dotycząca tego, kto będzie zajmował się utrzymaniem systemu SAP. Corocznie musimy odnawiając licencję, jednak czy powinniśmy coś robić, by utrzymywać system? Pamiętać należy, że utrzymanie systemu to nie tylko coroczne wpłacanie pieniędzy na licencję- to ciągłe prace nad ulepszeniem systemu, i praktycznie natychmiastowe działanie w sytuacjach kryzysowych.

Korzyści z SAP Maintenance

SAP Maintenance jest to wsparcie producenta po wdrożeniu systemu. Powiedzieć by można, że przecież nic się nie dzieje, jednak awaria systemu i związane z nią opóźnienia, mogą przynieść realne szkody bądź sparaliżować działanie firmy przez długi okres. Więcej informacji w artykule: https://gloswielkopolski.pl/administracja-i-utrzymanie-systemow-sap-czy-wspolpracowac-z-zewnetrznym-dostawca/ar/13305079

Administracja systemami SAP- komu ją powierzyć?

Wdrożenie systemu zakończone. Pozostaje pytanie: komu powierzyć administrację systemami SAP? Można sprawę rozwiązać dwojako. Pierwszym rozwiązaniem jest zajęcie się tematem samemu, bądź -w drugiej opcji- zlecić działania firmie zewnętrznej. Działanie samodzielne sprawdzi się w dużych przedsiębiorstwach, gdzie można administrację zlecić informatykowi. Mniejsze firmy częściej korzystają z usług firm zewnętrznych, dzięki czemu zyskują dodatkowe profity wynikające z administracji przez Partnera SAP, między innymi pomoc w razie awarii 24/7.

Możliwość komentowania jest wyłączona.

 • Jedzenie w podróży

  Jedzenie w podróży

  Nie zaleca się jeść wiele podczas podróży. Tak samo jest z piciem oraz innymi tego typu przyjemnościami. Dlaczego? Ponieważ nasz organizm może to źle odebrać, a wtedy możemy mieć problemy natury ludzkiej, które nie są wcale takie łatwe do zniwelowania. Okazuje się, że w takich …Read More »
 • Niezawodny licznik rowerowy dla sportowców

  Niezawodny licznik rowerowy dla sportowców

  Każdy dobrej jakości licznik rowerowy cechuje się tym, że pozwala na dokładne sprawdzanie ilości przejechanych kilometrów. Stanowi on niezbędną część każdego sprzętu rowerowego sprawiającą, że można kontrolować osiąganie kolejnych postępów w nabywaniu sprawności fizycznej dzięki jeździe na rowerze.Read More »
 • Nowoczesność w podróży

  Nowoczesność w podróży

  Jak przejawia się nowoczesność podczas naszego podróżowania i podczas turystyki? Nie nudzimy się podczas jazdy autem. Możemy ingerować w przenośne konsole lub inne automaty. Okazuje się, że telewizor w aucie to już standard. Oczywiście, chodzi nam nowsze podróżne modele, które są w dodatku rodzinne. Dodajmy …Read More »