Utrzymanie systemu SAP- czy się to opłaca?

Kiedy wprowadzamy do swojego przedsiębiorstwa system SAP, pozostaje nam jeszcze jedna kwestia, dotycząca tego, kto będzie zajmował się utrzymaniem systemu SAP. Corocznie musimy odnawiając licencję, jednak czy powinniśmy coś robić, by utrzymywać system? Pamiętać należy, że utrzymanie systemu to nie tylko coroczne wpłacanie pieniędzy na licencję- to ciągłe prace nad ulepszeniem systemu, i praktycznie natychmiastowe działanie w sytuacjach kryzysowych.

Korzyści z SAP Maintenance

SAP Maintenance jest to wsparcie producenta po wdrożeniu systemu. Powiedzieć by można, że przecież nic się nie dzieje, jednak awaria systemu i związane z nią opóźnienia, mogą przynieść realne szkody bądź sparaliżować działanie firmy przez długi okres. Więcej informacji w artykule: https://gloswielkopolski.pl/administracja-i-utrzymanie-systemow-sap-czy-wspolpracowac-z-zewnetrznym-dostawca/ar/13305079

Administracja systemami SAP- komu ją powierzyć?

Wdrożenie systemu zakończone. Pozostaje pytanie: komu powierzyć administrację systemami SAP? Można sprawę rozwiązać dwojako. Pierwszym rozwiązaniem jest zajęcie się tematem samemu, bądź -w drugiej opcji- zlecić działania firmie zewnętrznej. Działanie samodzielne sprawdzi się w dużych przedsiębiorstwach, gdzie można administrację zlecić informatykowi. Mniejsze firmy częściej korzystają z usług firm zewnętrznych, dzięki czemu zyskują dodatkowe profity wynikające z administracji przez Partnera SAP, między innymi pomoc w razie awarii 24/7.

Możliwość komentowania jest wyłączona.

 • Inne postrzeganie turystyki

  Inne postrzeganie turystyki

  Czy możemy spojrzeć na turystykę pod nieco innym kątem? Owszem, możemy i to nie jest wcale trudne. Wystarczy wyjechać na zagraniczną wycieczkę przedsiębiorcy . To nie jest nawet wycieczka, ani tym samym wakacje. To nie jest także last minute. Owszem, hotele są all inclusive. Jednak …Read More »
 • Najlepszy dla przedsiębiorstw – system SAP

  Najlepszy dla przedsiębiorstw – system SAP

  W działalności każdej firmy przychodzi taki kluczowy moment, kiedy nieuniknione są poprawki dotyczące struktury firmy, optymalizacji systemów oraz redukcji kosztów. Jedni przedsiębiorcy cenią sobie szybką reakcję, ponieważ ich kluczowym cele jest być na początku, nie dać się konkurencji. Bardzo łatwo można do tego dojść, wystarczy …Read More »
 • Urlop marzeń

  Urlop marzeń

  Istnieją kraje do których nie przyjeżdża się po to aby odpoczywać i cały dzień. W ich czołówce znajduje się Japonia. Ludzie jeżdżą tam między innymi ze względu na inną od naszej kulturę i wspaniałą tradycję, którą opłaca się poznać. Kolejnym miejscem będącym ojczyzną jednej z …Read More »